ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Экономика // Обсуждение: Зарплатная гонка грозит экономике инфляционной одышкой

Обсуждение: Зарплатная гонка грозит экономике инфляционной одышкой

Франак Нырка
08.05.2012 // 19:03
Давно известно в этом мире
крещёном до верху в сортире,
что мужика казнит жена!
Тогда, когда не влюблена!
Когда горазд он до других
в словах, делах, хоть небольших.
Большое дело так любить!
И изредка благодарить.

Danis-у ад Франака, па сяброўску, пад заказ, свайго гатунку, з закускай.
 
нет
08.05.2012 // 06:30
Александр Сергеевич Пушкин

Евгений Онегин
Чем меньше женщину мы любим,
Тем легче нравимся мы ей
И тем ее вернее губим
Средь обольстительных сетей.
Разврат, бывало, хладнокровный
Наукой славился любовной,
Сам о себе везде трубя
И наслаждаясь не любя.
Но эта важная забава
Достойна старых обезьян
Хваленых дедовских времян:
Ловласов обветшала слава
Со славой красных каблуков
И величавых париков.
 
Danis
07.05.2012 // 23:45
Звіняйце, "легче нравимся" - в поэме.
Разница есть...
 
Франак Нырка
07.05.2012 // 21:39
"Чем меньше женщину мы любим, тем больше нравимся мы ей"
А.С.Пушкин.
НЕТ, Вам.)
 
нет
06.05.2012 // 21:16
Франак Нырка пишет:
Што гэта, калі не павага да мяне? Ажно тры пасты!!!Толькі пра мяне і думаеце
Як про кабету. Ничто так не украшает женщину, как временное отсутствие мужа.
Франак Нырка пишет:
можа прыгожая кабета піша
Ступае грузна мажная кабета,
А мне ўсё здаецца,
Што мама гэта…
Пакуль жыву я,
Жыве таксама
На гэтым сьвеце
Са мною мама.
Памру – зраблюся
Туманам сінім,
А застануся
Маміным сынам

Р. Барадулін
 
Франак Нырка
06.05.2012 // 17:09
НЕТ, дзякуй)
Што гэта, калі не павага да мяне? Ажно тры пасты!!!Толькі пра мяне і думаеце ( можа прыгожая кабета піша))
 
нет
06.05.2012 // 14:04
Франак Нырка пишет:
Адсюль і маўклівая згода з сёнешняй палітыкай.
Здесь "маўклівая згода з сёнешняй палітыкай" закона партии и правительства, что нечего попусту собираться более одного, а тем более хлопать в ладоши не для того, кому это предписано делать.
 
нет
06.05.2012 // 14:00
Франак Нырка пишет:
Адсюль і сёнешняя стабільнасць беларускага рубля
А Вы знаете сколько белнацбилетов гуляет по банкам, на которые нет в Беларуси товаров?
 
нет
06.05.2012 // 13:56
Франак Нырка пишет:
Прадпрымальнікі рознай формы ўласнасці самую склізкую частку свайго бізнэса пераводзяць у празрысты спектр дзейнасці.
И сколько перевели по вашей чуши? А сколько нулей или долей нулей добавилось на ценниках в магазинах? Или Вы на правительственной дотации где невидимо "празрысты спектр дзейнасці"? Когда последний раз смотрели на цены и на какие?
 
zalloleCouckx
06.05.2012 // 12:42
Забыли станок уже отпечатал 200000 купюры!!!
 
Франак Нырка
06.05.2012 // 10:16
Тое, што заробкі амаль дасягнулі перадкрызіснага ўзроўню праўда прыкладна толькі на палову.
Выйшаў на блізкую да праектнай магутнасці механізм татальнага кантролю за фінансавай дзейнасцю гаспадарчых суб"ектаў. Працаваць у зоне чорнага налу стала значна больш небяспечна.
Прадпрымальнікі рознай формы ўласнасці самую склізкую частку свайго бізнэса пераводзяць у празрысты спектр дзейнасці.
Адсюль большая колькасць падаткаў і болей смеласці ў спажывецкіх капіталаўкладаннях. Заробкі ў гандлі ( у тым ліку з нерухомасцю і рамонце аўта), будаўніцтве, транспарце і сельскай гаспадарке падвысіліся больш чым дзе.
Адсюль і сёнешняя стабільнасць беларускага рубля.
Адсюль і маўклівая згода з сёнешняй палітыкай.
Але да чаго гэта прывядзе?
Працоўныя тых прадпрыемстваў, што і раней спраўна плацілі падаткі увідавокі пачынаюць бачыць, як іх рабавалі.
І гэта па большасці буйныя экспартныя прадпрыемствы і шэраговыя бюджэтнікі. Яны абавязкова пачнуць нешта рабіць, бо таблеткі супакою, маўляў жывуць жа ш і горш за мяне, ужо пазбаўляюцца.
Ім, да дакрызіснага ўзроўню заробкаў яшчэ «піліць і піліць», бо і кошты ў далярах зусім ня тыя. Напрыклад літар малака напачатку 2009 г каштаваў 1200рублёў – каля 40 цэнтаў, а сёння 5-6 тысяч рублёў – каля 70 цэнтаў!
Добра і тое, што падзельнікаў чорнага налу паменьшыла, бо выйшаўшыя з гэтай «кумпаніі» будуць з часам выкідаць каштоўную інфу пра сапраўднага наймальніка краіны, працуючага выключна ў зоне «чорнага налу». Можа нават і Козік з Ярмошынай выкінуць.
І гэтая інфа абавязкова будзе вядома шэраговым працоўным сілавых міністэрстваў. Ім будзе трэба толькі вызначыцца на каго працаваць.
Прычым варыянты збеглых Навумавых наўрадці іх задаволяць.
Напрошваецца сапраўды гішпанскі варыянт сярэдзіны трыццатых гадоў мінулага стагоддзя.
 
нет
06.05.2012 // 09:51
brest12 пишет:
Всё ещё будет!
То ли еще будет, когда преференции прекратятся.
 
brest12
06.05.2012 // 07:11
Всё ещё будет!
 
Scout_08
06.05.2012 // 01:22
вообще то мы уже (по обещаниям Лукашенко) должны к 1000 долларов США подбираться...
 
нет
06.05.2012 // 00:35
Пишется: "500 долларов. Такую цель обозначил Александр Лукашенко 3 мая, принимая с отчетом премьер-министра Михаила Мясниковича"

Мясникович и средняя температура по больнице соотношение, выполнимое при отправлении в морг с высокой температурой.
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.