ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Финансы // Обсуждение: Белорусские миллионеры. Чем больше, тем лучше

Обсуждение: Белорусские миллионеры. Чем больше, тем лучше

brook
24.04.2014 // 21:32
brook пишет:
Але калі я прачытаю пра мільянера Пупкоўскага ))) , які зарабіў свой першы мільён на тым, што выцесніў кітайскі часнок з беларускіх гастраномаў(прыклад вельмі умоўны - гэта тое, што мяне заўсёды "калбасіць" у нашых крамах)!

... то я сапраўды буду рады таму мільянеру. Але калі у Беларусі УСЕ сталі мільянерамі на "оптовых закупках", то гэта поўная фігня (
 
brook
24.04.2014 // 21:28
«Наоборот, необходимо стремиться, чтобы все были миллионерами, равняться на них. Тогда будет прогресс. Другими словами, хорошо, когда не меньше богатых, а меньше бедных», — сказал Георгий Бадей.
*********************
Рыгор Бадзей кажа пра "загніваючую" дэмакратыю, дзе мільёны зарабляюцца на тым, што рэальна запатрабавана у тых накірунках, якія патрабуе эканоміка-грамадства-рынак...

Ну, напрыклад (лічбы-па памяці, прыблізныя):

у Абрамовіча - 10млрд
у Вільяма Вароты(Гейтса) - 70млрд

Ну, блін, што,каму і якім бокам Рома прынёс якую карысць? Што ён прынёс людзям, калі параўнаць яго з Білам Гейтсам?

Чым больш мільянераў, - тым лепш, адназначна!

Але калі я прачытаю пра мільянера Пупкоўскага ))) , які зарабіў свой першы мільён на тым, што выцесніў кітайскі часнок з беларускіх гастраномаў(прыклад вельмі умоўны - гэта тое, што мяне заўсёды "калбасіць" у нашых крамах)!

Карацей: Перад тым, як ганарыцца нямеранай колькасці мільянераў, давайце спачатку пабачым НА ЧЫМ ТЫЯ МІЛЬЁНЫ даляраў былі заробленыя у нас, і у іншых(Расію. ды і іншыя камуністычна-капіталістычныя краіны не разглядаць)) дзяржавах.
 
Danis
24.04.2014 // 21:04
Чем он так круто отличается от сюжетов снов той же Веры Павловны Чернышевского?
Или массовки прочих утопистов 19-го века...
 
нет
24.04.2014 // 20:51
а вот в Городе Солнца Население этого города-государства ведет «философскую жизнь в коммунизме», то есть имеет все общее, не исключая и жён. С уничтожением собственности уничтожаются в городе Солнца и многие пороки, исчезает всякое самолюбие и развивается любовь к общине.

Кампанелла находит странным, что люди так заботятся о приплоде лошадей и собак, вовсе не думая о «человеческом приплоде», и считает необходимым строгий выбор брачующихся, для совершенства поколения. В городе Солнца этим заведуют жрецы, точно определяющие, кто с кем обязан временно соединиться браком для производства детей, причём женщин полных соединяют с мужчинами худыми и т. п.

Таким, как город Солнца, Кампанелла желал видеть весь мир и предрекал в будущем «всемирное государство»
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.