ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Мнение // Обсуждение: Зьміцер Дашкевіч. ВЫБАР. Змагайся за веру

Обсуждение: Зьміцер Дашкевіч. ВЫБАР. Змагайся за веру

Taranda
28.05.2012 // 14:44
Scout_08 пишет:
ну я бы так трагично всё бы не рассматривал, состояние напряжения в обществе растет, это (судя по истерике властей) не только мы видим...
С моей "кочки зрения" состояние напряжённости растёт как раз не в обществе (которого нет) а в руководстве, все попытки которого что-либо серьёзное предпринять тонут в вязкой трясине безразличия. Ибо "опереться можно лишь на то, что оказывает сопротивление".
 
Scout_08
28.05.2012 // 09:19
Danis пишет:
Мабыць, яны разам з ім і сканаюць...
ну я бы так трагично всё бы не рассматривал, состояние напряжения в обществе растет, это (судя по истерике властей) не только мы видим...
 
Danis
28.05.2012 // 02:07
Пара минут, - и всё стало на места... Неужто Мясникович в своей "коробчонке" прокатил мимо?
 
Danis
28.05.2012 // 02:04
Я понимаю модераторов, но такая чехарда времени постов немного дезориентирует.
Мой привет:)
 
Danis
28.05.2012 // 01:59
Scout_08 пишет:
ёсць у яго задаткі інтэлігентнасці...
Мабыць, яны разам з ім і сканаюць...
Цяжка усё гэта. Цяжка.
 
Scout_08
28.05.2012 // 01:27
нечакана прыемна ўразіла манера выказвання думак, разумею зараз чаму ён так улады раздражняе, ёсць у яго задаткі інтэлігентнасці...
 
Danis
28.05.2012 // 00:42
И вот - не понимаю. Дело в том, что охота поспорить, нечто своё доказать...
Не-а! я мимолётно ковырну ногтем в правой ноздре и не дождусь запоздалых красоток.
 
Danis
28.05.2012 // 00:34
ulad пишет:
Вось пра гэта часта мы забываем, клеймячы астатніх.
Я толькі частку... Прабачце.
"Пост-савецкая прастора засталася недзе..."
...
Отбиваю ритм ножкой и поневоле вспоминаю Восточную и Западную Германию с ненавистной Союзу Западной, с отвращением к ХДС-ХСС,детали антагонизма "нам" - желторотым рассказывали умные дяди с телеэкрана...
Закономерный вопрос "Where are you in?" - потребуют дребежжащей нижней челюсти худо-бедно аккредитованного туточки мастера художественного слова...

....
Честно говоря - не хочется доставать модераторов, которые мне уже одним терпением своим внущают веру в Христа...
Ладно. Всем поклон. Ушёл...
 
ulad
27.05.2012 // 14:18
Пазіцыя выкладзена грунтоўна. Але скіравана пераважна на вернікаў. Тады трэба яе падаваць на іншым рэсурсе.
Асноўная трагедыя ў тым, што ў прасоўванні правоў сэксульных меншасцяў часта ўжыавюць умяшальніцтва ў жыццё цэркваў, прынамсі, так ёсць на захадзе. Ім навязваецца "дэмакратычны" погляд на рэчы аўтарытарнымі метадамі, праз заканадаўства. Бачачы гэта цэрквы і хрысціяне ў пост-савецкай прасторы цэрквы голасна прамаўляюць супраць гомасэксуалізма, як граха. Але немагчыма навязваць свецкім людзям панятак граха, трэба шукаць ішную мову. А ў цэрквах, зразумела, можна і неабходна не толькі прамаўляць, але і выхоўваць людзей у сапраўднай мужчынскасці/жаноцкасці. АЛЕ немагчыма адмовіцца ад людзей з гомасэксуальнасцю, якія хочуць далучыцца ад царквы. Хрыстос прыняў смерць за ўсіх нас, грэшнікаў. Таму рэальны шлях вызвалення мусіць быць прапанаваны кожнаму. Вось пра гэта часта мы забываем, клеймячы астатніх.
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.