ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Мнение // Обсуждение: Алёна Германовіч. КАНСТАТАЦЫЯ КАНСТЫТУЦЫІ. Пра прарабаў і рабоў

Обсуждение: Алёна Германовіч. КАНСТАТАЦЫЯ КАНСТЫТУЦЫІ. Пра прарабаў і рабоў

0987654321
18.06.2013 // 16:11
Здесь похоже поставщики всё вовремя поставили и времени никто не терял и отношение то же самое к нам как к "народу для власти" и исполнители не обременённые пролетарской солидарностью: "Дело — труба, или Потемкинские фасады капитального ремонта" https://naviny.by/rubrics/society/2013/04/06/ic_articles_116_181373/
 
Франак Нырка
18.06.2013 // 15:04
)))
Як былы прараб, і кантралёр прарабаў адзначу, што будаўніцтва самая непрадказалная галіна эканомікі краіны.
Гэта не завадскі цэх, або сфэры абслугоўвання ды транспарту. Таму адносіны заказчыка-падрадчыка заўсёды выходзяць за рамкі дамовы. Тут і надвор"е, і пастаўшчыкі, і ўдзесяцёра нормаў у параўнанні з астатнімі, і праектыроўшчыкі, і як бы саюзнікі-падрадчыкі, і, канешне ж, заказчыкі
Тое, што аўтар распавёў канешне ж магло мець месца. Больш таго, хутчэй магло, чым не магло.
Але чаму так? Адказ на паверхні.) "Вас многа, а я адная". У дадзеным выпадку многа розных заказчыкаў. Нашмат болей хоць і некалькіх прарабаў па розных, спецыялізаваных работах.
Я думаю, што і самая гаспадыня звярталася па падключэнню вады менавіта да сантэхнікаў, а не газавікоў. Бо для яе гэта важна. Таксама змарнавала трохі часу, але знайшла менавіта сантэхнікаў.
А колькі часу губляе кожны прараб адшукваючы жыхароў кватэры № 69 з гаспадаркай кватэры №96 над вухам нікога не цікавіць. Хоць патрэбны абодва, бо сістэма та агульная, адная.)
Можаце сабе ўявіць, колькі нэрваў гублялі мае калегі і я, калі мы мелі на аб"екце толькі аднаго заказчыка, які дазваляў сабе такія вольнасьці, як і па году не сплочваць не проста за выкананыя работы, а ўжо, нават, за здадзены і эксплуатуемы аб"ект. Уяўляеце сабе вытворчасць ужо дае заказчыку прыбытак, а ён яшчэ і паловы за яго будаўніцтва не сплаціў? Пры гэтым матэрыялы сваех блатных навязваў, дрэнныя, але з якіх трэба было бесплатна цукеркі зрабіць?
Такшта розніца ўсяго толькі ў тым на якім баку та самая савецкая прадаўшчыца:"я адная, а вас многа", а на якім натоўп узлаваных. На якім індпашыў, а на якім шырпатрэб.
 
Нашая1
11.06.2013 // 13:24
И я - пережила это. Капремонт!

А, прикиньте - при этом, мой папа болел!!!!!

Ни хрена они не сделали!!! Только, шуму много было!
итоге- квартира, как была убитою, такой она и осталась. А уж нашумели тут! Натоптали!!!!!
 
Danis
10.06.2013 // 21:14
А, собственно, не вижу повода - до последних абзацев - не поверить в такие мистерии нашей жизни.
"Сказка - ложь..."
Алёна - молодец!
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.