ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Общество // Обсуждение: Сидорского пригласили на празднование 1000-летия Литвы

Обсуждение: Сидорского пригласили на празднование 1000-летия Литвы

palessyetinets
03.07.2009 // 21:43
chalavek пишет:
Іскравы прыклад беларускага "патрыятызму".


ой, да немка она старая са вставными челюстями и хусткай... яки патрыятызм?
 
chalavek
01.07.2009 // 08:36
Я просто думаю, что пройдена точка невозврата...[/quote]

Чамусці так не думуюць: арабы Палесціны, якія вядуць барацьбу з штучна ўтворанай на іхніх спрадвечных землях дзяржавай пад назвай "Ізраіль"; курды, якія вядуць барацьбу за ўтварэнне сваёй дзяржавы; туркі ўпарта не хочуць прызнаваць генацыд армянаў на пачатку 20 ст., бо тады ўстане пытанне аб вяртанні Арменіі спрадвечных яе тэрыторый з гарой Арарат і г.д. А нам не вернутая тэрыторыя па плошчы роўная, як мінімум, цяперашняй РБ і мы робім "патрыятычны" выгляд што ўсё нармальна !? Калі мы самі сябе не паважаем, то чаму нас павінны паважаць іншыя ?
 
nemez
30.06.2009 // 14:37
Да с патриотизмом все в порядке... Я просто думаю, что пройдена точка невозврата...
 
chalavek
30.06.2009 // 13:28
nemez пишет:
Изменить это уже невозможно, как ни пыжься...


Іскравы прыклад беларускага "патрыятызму". Нам не трэба чужога, нам трэба вярнуць сваё! І не важна, што яны там плюзгавяць цяпер. Трэба зразумець, што пытанне мовы, культуры і тэрыторыі - адно цэлае. Вырашэнне толькі аднаго пытання без іншых губляе усялякі сэнс.
 
busiel
30.06.2009 // 12:26
У нас с литовцами общая история, поэтому дружить проще с латышами.
А всё же, наверное, у каждого белоруса есть друзья в Литве.
 
Volc
30.06.2009 // 09:55
дудука пишет:
помнят, что были народом ВКЛ.


Помнят и у нас, но только, как-то "цiхенька", ковыряя в носу, потупив голову, вздыхая и сожелея о былой НАВСЕГДА потерянной славе, истории и самоназвании. А жемайты молодцы, ловко и сильно - наше и кукиш вам.
 
дудука
30.06.2009 // 00:04
Чего кряхтим. Может в Беларуси своих детей называют Гедиминами? Будто не в Беларуси отвергли на референдуме родной язык?И т.д и т.п. Алитовцы помнят, что были народом ВКЛ.
 
nemez
29.06.2009 // 23:13
chalavek
28.06.2009 // 17:11 Летувісы, нахабна прысабечылі нашу гісторыю і цяпер ва ўсю яе эксплуатуюць, раздзьмуваюць міфы. Але ж казкі калі-небудзь заканчываюцца.



Изменить это уже невозможно, как ни пыжься...
 
здешний
29.06.2009 // 19:59
chalavek пишет:
Летувісы, нахабна прысабечылі нашу гісторыю і цяпер ва ўсю яе эксплуатуюць, раздзьмуваюць міфы. Але ж казкі калі-небудзь заканчываюцца.


наглость в их генах...
 
Litvin
29.06.2009 // 11:48
Дажылiся...аднак пры гэтай уладзе iншага й не магло быць
 
Strel
29.06.2009 // 09:23
Адмовіўшыся ад саманазову "літвіны" і назваўшыся беларусамі, ці маем мы перспектывы, як нацыя з паўнавартаснай дзяржавай?..
 
chalavek
28.06.2009 // 17:11
Летувісы, нахабна прысабечылі нашу гісторыю і цяпер ва ўсю яе эксплуатуюць, раздзьмуваюць міфы. Але ж казкі калі-небудзь заканчываюцца.
 
katinelis
28.06.2009 // 14:31
:)
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.