ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Мнение // Обсуждение: Рыгор Кастусёў. ЛІНІЯ ФРОНТУ. Аб пустых “працоўных” паездках

Обсуждение: Рыгор Кастусёў. ЛІНІЯ ФРОНТУ. Аб пустых “працоўных” паездках

[email protected]
04.08.2014 // 06:47
былы дырэктар СОВгаса --досвед лепшых, “узорных” прадпрыемстваў на іншыя гаспадаркі краіны не распаўсюджваецца.

\\\
Рыгор!
Што Ты маеш на ўвазе пад лепшымі, "узорнымі" прадпрыемствамі?

У.І. Ленін: «ПАЎТАРАЮ, справа пераробкі дробнага земляроба, пераробкі ўсёй яго псіхалогіі і навыкаў ёсць справа, якая ПАТРАБУЕ ПАКАЛЕННЯЎ. Вырашыць гэтае пытанне ў адносінах да дробнага земляроба, АЗДАРАВІЦЬ, так сказаць, усю яго псіхологію можа толькі матэрыяльная база, тэхніка, прымяненне трактароў і машын ў земляробстве ў МАСАВЫМ МАШТАБЕ, электрафікацыя ў МАСАВЫМ МАШТАБЕ. Вось што ў корані і з велізарнай хуткасцю ПЕРАРАБІЛА Б ДРОБНАГА ЗЕМЛЯРОБА…” ( X з’езд РКП(б), 15 сакавіка 1921 года. Падпісана да друку 10-07-1951 г. Друкарня ім. Сталіна, Мінск, Пушкіна, 55)
 
Danis
03.08.2014 // 21:15
Да, а оценка - "четыре". Я бы поставил четыре с плюсом, но шкала не позволяет.
 
Danis
03.08.2014 // 21:13
Аффтор, безусловно, прав.
Но дядя Саша берёт измором. И я, за 20 лет ожидания лучшего, ощущаю себя в моментах, связанных с его персоной, закоренелым аутистом...
Политики - те хищники по-своему. Они ждут своего часа, своей минуты.
А я не политик... я ничего не жду... хорошего.
Философское ощущение полной "жопы"...
Что бы не случилось - в следующем году, или через два - "светлого будущего" не наступит.
:)
Потому наблюдаю, конечно, но как человек, заткнувший уши наушниками в метро.
Глаза видят, а мотив, состояние души - оно не здесь.
Да, действительно, в моих дешёвеньких пластмассовых колонках - из Интернета - звучат тонкие мотивы Таривердиева, Грига, Рахманинова...
В итоге - я и "здесь", и "там"...
Хорошая музыка - это "запасной аэродром".
Когда перестаёшь чего-то ждать от этого несовершенного мира...
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.