ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Общество // Обсуждение: Наш чалавек у Камеруне. Дзённік валанцёра

Обсуждение: Наш чалавек у Камеруне. Дзённік валанцёра

Danis
25.11.2014 // 20:16
Артём, давайте на пару дней махнёмся местами. Меня достаёт минский леденящий душу тёмный ноябрь, а вам невредно охолонуть от от камерунской жары.
:)
 
J.Igor
21.11.2014 // 13:32
Дуала ... Как давно было. В 1975, будучи еще курсантом на практике на тх "Александра Артюхина", заходили под погрузку какао-бобов на Таллинн ...
 
moloko_mu
19.11.2014 // 22:56
"Арцём Ткачук і ягоная сяброўка Марта Бекіш"
что за сексизм... Марту вообще больше никак невозможно представить читателю? Она в этом Камеруне просто чья-то подружка?
 
Danis
14.11.2014 // 16:55
artiom-t пишет:
Дзякуй за добрыя словы. Наконт прапановы тэматыкі - згодзен. У хуткім часе паспрабую над гэтым папрацаваць.
Я, собственно, - без дурацких "наездов". Покритиковал вскользь, да успокоился.
:)
 
naviny
14.11.2014 // 15:21
nerpa пишет:
Да шаноўнай рэдакцыі просьба: вы не маглі б апошнія паведамленні Арцёма ставіць уверсе тэкста, як у анлайн-дзённіках, а не ў канцы? Бо цяжка кожны раз гартаць старонку да самага нізу і шукаць нешта новае.


Зрабілі!
 
artiom-t
14.11.2014 // 12:58
Danis
Думаў над вашымі каментарамі. Праблема беларусаў у тым, што людзей у нас не цягне рабіць маленькія справы. Кожны звяртае ўвагу толькі на глабальнае, хоча перавярнуць свет, увесь і цалкам. Мы робім тое, што можам. А ўвесь праект ажыццяўляецца дзякуючы грошам некалькіх тысяч каталікоў. І пішу я хаця б для іх.
krendel i nerpa
Дзякуй за добрыя словы. Наконт прапановы тэматыкі - згодзен. У хуткім часе паспрабую над гэтым папрацаваць.
 
Axel.Justas
13.11.2014 // 10:38
Далучаюся - стаўце, калі ласка, апошнія нарысы зверху! Бо надта ўжо доўгая "кішка" атрымліваецца гартаць кожны раз, ды і не выдаць, ці ёсць абнаўленне, ці не.
 
nerpa
13.11.2014 // 09:33
Да шаноўнай рэдакцыі просьба: вы не маглі б апошнія паведамленні Арцёма ставіць уверсе тэкста, як у анлайн-дзённіках, а не ў канцы? Бо цяжка кожны раз гартаць старонку да самага нізу і шукаць нешта новае.

А да шаноўнага аўтара просьба больш пісаць пра канкрэтных людзей (мясцовых, святара), падаваць іх партрэты - і фота, і словамі.

Дзякуй!
 
Danis
09.11.2014 // 19:36
Да калi ласка... За свой счёт - всегда пожалуйста...
Я без поиска приколов, без насмешек. Плати налоги и спи спокойно...
Но когда я вижу Коленьку с папенькой в обьятьях арабских шейхов, я поневоле задумываюсь о бледно-зелёных личиках пацанят своёй Отчизны, которые моря и не видали...
 
krendel
09.11.2014 // 19:14
зауседы рады бачыць беларусау, добразычлiва настроеных да людзей, а гэта бачна з тону артыкула. сам я не выберуся у такое далекае падарожжа, таму з задавальненнем буду знаемiцца з краiнай праз вашы нарысы. зараз есць больш магчымасцей у кожнага для таго, каб зауважыць усю рознабаковасць сусвету. не акцэнтавацца ж толькi на "чарцы i скварцы" плюс уласных праблемах.
 
Danis
22.10.2014 // 22:20
Гм... Но будем объективны...
Видеоряд хорош. Не спорю. Но он отчасти и банален, как любой телесюжет типа "Вокруг света".
Их и иностранные телеканалы поставляют довольно. Та же National Geograpfic...
Но... Где мы, а где Камерун?
У нас всё проще: дубор, невключенное отопление, темнота после работы и холодящий душу ледяной восточный ветер. И дядя Саша с усами - во весь экран.
Смысл этого проекта?
Журналисты в этой прогулочной командировке, словами (Герцена, Белинского, Ленина - не помню точно): "Страшно далеки они от народа".

"Наутилус" вспоминается:
"Гуд бай, гуд бай Камерун,
Где я не буду никогда..."

Впрочем, - им там хорошо, я за них рад.
Но смысловой нагрузки этого вояжа я не вижу.
Разве только подарить им право провести медовый месяц в тёплых краях подальше от Родины-матушки и Саши-батюшки...
 
homosapienticus
10.10.2014 // 09:35
Хацелася б сказаць, што гэта не якіясьці там героі раманаў, гэта сапраўдныя ГЕРОІ, прычым нашы. Яны не маюць кучу грошай, не маюць тых "бамбілаў", якія прыляцяць на дапамогу, калі на іх хто не так гляне, гэта простыя маладыя людзі якія сапраўды нешта робяць для таго, каб сьвет стаў лепшы!!!
Асабіста для Арцёма: чакаем навін з нецярплівасцю)я вельмі-вельмі рада, што ведаю такога чалавека, як ты) Марце прывітанне)))
 
Danis
06.10.2014 // 21:43
А мне это напоминает героев Ремарка. Может, Хэмингуэя. Они - граждане мира, они играют в биллиард, в гольф, они мотаются по Европе, вызывают такси, ужинают в крутых ресторанах, снимают крутые номера в гостиницах...
И у них никогда не кончаются деньги...
===
Пардон, но материал далёк от реального белоруса, и так пришибленного своей глобусной северной широтой...
:)
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.