ФОРУМ РЕГЛАМЕНТ ФОРУМА

Форум // Мнение // Обсуждение: Аляксандр Мілінкевіч. РОЗГАЛАС. Прабачэнні Еўрасаюзу

Обсуждение: Аляксандр Мілінкевіч. РОЗГАЛАС. Прабачэнні Еўрасаюзу

Рымскі
01.11.2014 // 14:41
Мілінкевіч:"Паслы краінаў ЕС працуюць у Беларусі не для абслугоўвання апазіцыі, а адстойваюць найперш інтарэсы сваіх краінаў.".

Спадар Мілінкевіч, дык у чым справа, што яны абараняюсь свае інтэрэсы? Што вам да гэтага, калі беларус павінен дбаць і клапаціцца аб свае. Тым больш, што паслы знайдуюцца ў Беларусі, не на сваёй зямлі.

Мне сорамна за ваша ЛІЗАДУПСТВА, якое нічога агульнага з дыпляпатыяй не мае. Вы сябе паводзіце, як пэўны стары Жыд, які клапаціцца аб тым, каб яго, не дай Божа не так, як ён хоча усе навокул зразумелі.

Вы ў палітыца не патрэбны, бо карысьці для краіны ад вас "як з казла малако".
 
shlеma. gozman.
31.10.2014 // 15:29
Taranda пишет:
Без внутренней добровольной не зависящей от властей структуры (религиозной, общественной, политической, экономической и пр.) народ превращается в атомизированное население, не способное на самоорганизацию и совместное какое-либо действие.
Об этом и пишу, что оппозиция такой структурой не стала, чтобы иметь популярность у народа и в случае необходимости смогла мобилизовать народ на те или иные действия.
 
Taranda
31.10.2014 // 14:44
shlеma. gozman. пишет:
"Зрынуть дыктатуру может ТОЛЬКО НАРОД...
Без внутренней добровольной не зависящей от властей структуры (религиозной, общественной, политической, экономической и пр.) народ превращается в атомизированное население, не способное на самоорганизацию и совместное какое-либо действие.
 
shlеma. gozman.
31.10.2014 // 13:36
Цитата из статьи:
"...падтрымку давай у гэткіх і гэткіх аб’ёмах. Вось тады мы — ух! — зрынем дыктатуру… "
Вам все дали. Почему вы не "зрынули дыктатуру"?
Ответ здесь до банальности простой, что оппозиция, не имеющая политической силы, "зрынуть дыктатуру" не может. "Зрынуть дыктатуру может ТОЛЬКО НАРОД, но оппозиция на народ никакого влияния не имеет, т.к. не пользуется популярностью у народа.
 
shlеma. gozman.
31.10.2014 // 13:28
І санкцыі нам падавай вось такія і такія, і дыпламатаў прызначай на наш густ, і падтрымку давай у гэткіх і гэткіх аб’ёмах. Вось тады мы — ух! — зрынем дыктатуру…

Падобныя выказванні, якія дазволіў сабе ці то з адчайнае эмоцыі, ці то з пазіцыі правакацыйнага маралізатарства Анатоль Лябедзька, на жаль, дыскрэдытуюць беларускую дэмакратычную супольнасць.

Читать полностью: https://naviny.by/rubrics/opinion/2014/10/31/ic_articles_410_187439/
=========================================
Кроме, как хуже для беларуси Лебедько ничего предложить не может.

«Наша принципиальная позиция в отношении неприемлемости выстраивания отношений на основе санкций и давления остается неизменной. Рассчитываем, что наши европейские партнеры пересмотрят свой бесперспективный подход к взаимодействию с Беларусью и окончательно откажутся от логики санкций в пользу взаимоуважительного диалога», — говорится в комментарии МИД.

Читать полностью: https://naviny.by/rubrics/eu/2014/10/30/ic_news_627_448054/
 
 
 
  • 1
Если вы хотите принять участие в обсуждении, вам необходимо авторизоваться или зарегистрироваться.